برگزاری اولین همایش تحول دیجیتال در صنعت نفت با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ACMP

اولین همایش چشم انداز تحول دیجیتال در صنعت نفت با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت فناور ACMP برگزار گردید.

 

 

اولین همايش چشم‌انداز تحول ديجيتال در صنعت نفت با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت فناور ACMP در روز چهار‌شنبه 4 دي ماه با حضور مديران ارشد شرکت ملی نفت، رئيس پژوهشگاه و جمعي از محققين و دانشگاهیان در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

 در اين همايش دو پنل تخصصي با موضوعات لزوم و چالش های تحول ديجيتال در صنعت نفت و همچنين موضوعاتي نظير تحول ديجيتال و دستاوردهاي پژوهشگاه صنعت نفت، مفهوم‌سازي تحول ديجيتال، شركت‌هاي استارتاپي و نوپا در عصر تحول ديجيتال و نقش دانشگاه در عصر تحول ديجيتال مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

همچنین دکتر محمد صالح دشتی مدیر عامل شرکت فناور ACMP در این رویداد به ارائه گزارشی پیرامون طراحی و پیاده سازی سیستم یکپارچه مدیریت پروژه و دارایی های فیزیکی مبتنی بر فناوری های BIM/VR در طرح آزادگان جنوبی به عنوان تجربه موفق در عرصه تحول دیجیتال در صنعت نفت کشور پرداخت.

 

همچنین مهندس علی فرخی، مدیر مهندسی شرکت ACMP در این سمینار به ارائه مباحثی پیرامون نسل چهارم سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی و ایمنی فرایندی پرداختند.

 

 

در حاشيه اين مراسم، مهندس سيد صالح هندي، مدير اكتشاف شركت ملي نفت گفت: اين اقدام پژوهشگاه در راستاي فرهنگ‌سازي و ترويج فرهنگ هوشمند‌سازي در صنعت نفت قطعا مي‌تواند مثمر ثمر واقع شود و صرفا نبايد به برگزاري يك جلسه اكتفا كرد و اينگونه مراسم‌ بايد تكرار شود.

وي با اشاره به اين‌كه شركت‌هاي خصوصي نيز بايد در اين‌گونه همايش‌ها حضور داشته باشند، تصريح كرد: علاوه بر بخش خصوصي، دانشگاه‌ها نيز بهتر است در اين برنامه‌ها حضوري فعال داشته باشند و خروجي اين همايش‌ها بايد به صورت قطعنامه و سند درآمده و به صنعت ارسال شود.

مدير اكتشاف شركت ملي نفت افزود: همواره بايد به دنبال راه‌حل مناسب براي معضلات و چالش‌هاي صنعت باشيم به صورتي كه از تصميم‌گيري‌ها و جهت‌گيري‌هاي اين همايش راه‌حل‌هاي اجرايي مناسبي استخراج شود كه بتوان آن‌ها را به مرحله عملياتي نيز رساند.

همچنين مهندس ابراهيم علوي طالقاني، مدير پژوهش و فناوري شركت ملي نفت در اين باره گفت: ما در حوزه صنعت نفت مي‌بايست از داده‌هاي خود به صورت ديجيتالي استفاده کنیم چرا كه در دنياي پيش رو حجم داده‌هاي توليدي از عمليات نفتي به اندازه‌اي زياده مي‌شود كه يافتن راه حل و تصميم مناسب از بين خيل عظيم داده‌ها دشوار خواهد شد.

در حاشیم این سمینار مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران، پژوهشگاه صنعت نفت و همچنین شرکت های خصوصی فعال ضمن بازدید از غرفه شرکت ACMP از پیشرفت ها و اقدامات انجام گرفته توسط این واحد فناور دانشگاه علم و صنعت ایران در راستای پیاده سازی مباحث انقلاب صنعتی چهارم در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور استقبال نمودند.